Zdrowie

Profesjonalne świadczenia lekarskie z dziedziny ortopedii w Sports Medic

Profil pacjentów, jacy zgłaszają się do specjalistów w ośrodku Sports Medic ukazuje, z jakimi przypadkami chirurdzy oraz ortopedzi mają w takiej placówce do czynienia. Każdy przypadek medyczny jest inny, także w obrębie jednej specjalizacji, z tego powodu też eksperci medyczni do każdego chorego podchodzą indywidualnie. Ortopedia Wrocław przyjmuje bardzo często pacjentów, jacy: przeszli przez uraz narządu ruchu, skarżą się na bóle kręgosłupa i kostno – stawowe, odczuwają ból przy chodzeniu, mają problemy z ruchomością kończyn i stawów, chcą zdiagnozować swoje dziecko pod względem wad postawy, zmagają się z osteoporozą lub reumatyzmem, a także mają zaburzenia czucia.

Dokładny cennik usług wraz z danymi do rejestracji umieszczone są na witrynie internetowej placówki. Przyjmowane są zarówno dzieci, dorośli, jak i osoby starsze. Do placówki kierują się osoby z zaburzeniami ruchu, nabytymi lub wrodzonymi. Najczęściej do placówki przychodzą chorzy ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa albo dużych stawów.

Mają oni zwykle tego typu objawy jak: spora bolesność, ograniczenie ruchów, rwa kulszowa, zespoły korzeniowe aż po niedowłady kończyn. Jeżeli to tylko umożliwione, realizowane jest leczenie zachowawcze. Jeśli z kolei pojawia się konieczność zabiegu operacyjnego, to też jest wykonany we wskazanej placówce. Zastosowane mogą być metody inwazyjne, jak i mało inwazyjne. Ortopedzi są świadomi, jak ważne jest kompleksowe podejście do chorego. Jeżeli będzie to niezbędne, skierują chorego na konsultację do lekarzy z innych dziedzin.

Doświadczeni lekarze podwyższają regularnie kompetencje i nie jest dla nich skomplikowane zajęcie się skomplikowanymi przypadkami. W Sports Medic podejmowane są operacje dotyczące chirurgii urazowej. Inne elementy oferty to: konsultacje telefoniczne, konsultacje specjalistyczne w zakresie ortopedii sportowej, zabiegi chirurgiczne kolan, barku, ręki, stawu skokowego, stopy, USG narządu ruchu, pełna diagnostyka bądź wdrożenie indywidualnego procesu usprawniania narządu ruchu.

Zobacz też: